Новости

КМУ утвердил новую редакцию Методики оценки имущества — 15 декабря 2015 г.

КМУ утвердил новую редакцию Методики оценки имущества 14 грудня 2015 року Кабінетом Міністрів України затверджено нову редакцію Методики оцінки майна, розробленої Фондом державного майна.

Постанова Кабінету Міністрів України №1033 від 25.11.2015 року «Про внесення змін до Методики оцінки майна», якою було затверджено методику в новій редакції, опублікована на сайті уряду.

Зміни до Методики оцінки є одним із найважливіших кроків Фонду до реалізації розробленої ним програми дій з удосконалення функціонування оцінки державного та комунального майна.

Можна назвати такі основні зміни в методиці:

1. В основу оцінки за новою методикою покладено ринкову вартість об’єкта, а не балансову звітність, як раніше, за якою проводилася стандартизована оцінка (окремо для бірж, окремо - для конкурсу) без аналізу ринку, врахування ліквідності і перспектив підприємства.

2. Відтепер оцінку абсолютно всього майна (пакетів акцій, об’єктів будівництва та ін.) будуть проводити тільки незалежні оцінювачі.

3. Усі контрольні пакети акцій об’єктів груп «Г» і ПЕК будуть оцінюватися за ринковою вартістю з залученням незалежних оцінювачів, а стартову ціну буде узгоджувати робоча группа, створена КМУ, до якої входять представники міністерств і міжнародних організацій. Робоча група зможе збільшити стартову ціну для аукціону, але не зможе зменшити (раніше стартовую ціну встановлювала конкурсна комісія, яка ні з ким її не узгоджувала).

За словами Голови ФДМУ Ігоря Білоуса, Фонд є державним регулятором ринку оцінки, і у цій ролі перед ним постають три головних завдання:

- наблизити національну оцінку до міжнародних стандартів;

- зробити систему оцінки і роботу оцінщиків максимально прозорою;

- сприяти якомога ширшому залученню громадськості та саморегулівних організацій і оцінювачів до процесу регулювання цього ринку.

Експертно-оціночна компанія "Система"

eacs.com.ua