Технічний аудит (технічний Due Diligence) об'єктів нерухомості

Технічний аудит (технічний Due Diligence) об'єктів нерухомості Технічний аудит (технічний Due Diligence) об'єктів нерухомості - це передінвестиційний аналіз, який полягає у перевірці технічної (в т.ч. проектної) документації, в загальній експертній оцінці здійсненності та рентабельності будівництва, а також в аналізі кошторисної документації.

Технічний аудит (технічний Due Diligence) проводиться кваліфікованими будівельно-технічними експертами і є частиною загального передінвестиційного аналізу.

Технічний Due Diligence об'єкта нерухомості може бути ініційований різними сторонами:

- інвестором або генпідрядником, які знаходяться в процесі спору один з одним;

- новим інвестором, що має намір увійти в проект і бажає оцінити супутні ризики;

- іноземним підрядником, який не має достатнього досвіду в дотриманні вітчизняних будівельно-технічних норм і стандартів.

Технічний Due Diligence необхідний інвестору, якщо потрібно підготуватися, наприклад, до здійснення угоди купівлі-продажу об'єкта нерухомості, для передачі його в заставу, оренду або довірче управління, а також при внесенні активу до статутного капіталу або поділі власності.

Головна мета технічного Due Diligence - ідентифікувати максимум потенційних ризиків, які можуть очікувати інвестора або власників бізнесу.

Часто реалізація інвестиційного проекту стикається з важковирішуваними проблемами. Іноді настає час, коли інвестор відчуває, що бюджет проекту вже набагато перевершив його очікування, а термін закінчення будівництва не проглядається. Генпідрядник незадоволений постійною зміною команди на стороні замовника, хаосом в узгодженнях і розмиттям відповідальності. Генпроектувальник, в свою чергу, не готовий в черговий раз безкоштовно переробляти проектну документацію через зміни в концепції проекту. Все це відбувається зазвичай на тлі затримок з підключенням до інженерних мереж (у тому числі в схемі видачі потужності), обумовленому нерозторопністю інфраструктурних організацій та інших третіх осіб. Імпортне обладнання може поступово ставати непридатним в очікуванні початку монтажу, і на якомусь етапі інвестор може зіткнутися з тим, що величезні витрати по сервісному обслуговуванню не були закладені в початковий бізнес-план.

Саме в таких випадках технічний Due Diligence і покликаний швидко оцінити основні проблеми, причини їх виникнення, ризики та розробити план заходів щодо виходу з кризового становища з мінімальними втратами для інвестора.

У процесі технічного аудиту об'єктів нерухомості, як правило, експертами проводяться такі роботи:

- перевірка поточного стану об'єкта;

- виявлення існуючих дефектів і пошкоджень;

- визначення фактичного обсягу будівельно-монтажних робіт;

- розрахунок вартості виконаних будівельно-монтажних робіт за ринковими цінами на момент будівництва;

- виявлення розбіжності між фактично виконаними роботами та наданими актами виконаних робіт;

- зіставлення проектно-кошторисної документації та актів виконаних робіт;

- виявлення перевищення витрат матеріалів згідно норм списання;

- визначення завищення цін на матеріали та послуги машин і механізмів.

В результаті проведеного технічного аудиту фахівцями компанії буде складено детальний експертний звіт з наданням необхідних висновків і рекомендацій.