Супровід будівництва (незалежний будівельно-технічний нагляд)

Супровід будівництва (незалежний будівельно-технічний нагляд) Незалежний будівельно-технічний нагляд (моніторинг) - це комплекс експертно-ревізійних, перевірочних заходів, здійснюваних з метою забезпечення точного дотримання визначених проектом вартості, строків та обсягів будівництва, якості вироблених будівельно-монтажних та оздоблювальних робіт, а також використовуваних будівельних матеріалів.

Цілі незалежного будівельно-технічного нагляду (моніторингу):

• забезпечення виконання проекту без перевищення кошторисної вартості будівництва;

• забезпечення застосування будівельних матеріалів, зазначених у проекті будівництва;

• забезпечення виконання проекту будівництва в задані терміни і в заданому обсязі;

• забезпечення високої якості будівництва.

Окрема тема - недобросовісні будівельники. Якщо замовнику будівельних робіт здається, що роботи проведені ними неякісно, або їх обсяг не відповідає договору, звернувшись до судового експерту замовник може отримати доказ обгрунтованості своїх сумнівів. А буває і навпаки - будівельники якісно і в строк завершили роботи, а замовник розраховуватися не поспішає. Висновок експерта визначить, які роботи виконані, в якому обсязі і яка їх вартість.

Зауважимо, що експерт залучається до вирішення вищевикладених питань судом в рамках розгляду цивільного (або іншого) судового позову. А якщо позов не подано, або його подача тільки готується, громадяни та організації можуть звернутися до експертної установи із заявою про залучення судового експерта в якості спеціаліста для проведення експертного дослідження.

Важливо чітко і зрозуміло сформулювати питання, які вимагають вирішення, і результатом роботи експерта-будівельника будуть компетентні та кваліфіковані відповіді, засновані на будівельних нормах і вимогах законодавства.